Jak přeprava kontejneru probíhá?

Kupujete mobilní dům a nevíte na co se připravit při jeho přepravě? Mobilní domy lze díky jejich stavebnímu řešení a malým rozměrům libovolně převážet. Rozměry mobilních domů umožňují jejich přepravu po celé ČR i Evropě. Mobilní domy jsou podle ČSN vedeny jako vozidla pro volný čas, s možností tažení za pomocí závěsného zařízení. Nepodléhají registraci vozidel (nemají SPZ), díky čemu nemohou být taženy po veřejných komunikacích. Samotná doprava po veřejné komunikaci tedy probíhá na tahači.

Zajistíme pro vás přepravu mobilního domu, jeho naložení, převezení na váš pozemek i vyložení. Mobilní dům dovezeme v dohodnutém termínu na požadované místo. Mobilní domy jsou vybaveny manipulačním rámem z oceli, vlastní nápravou a ojí. K převozu mobilních domů využíváme speciální návěs s nájezdem, který umožní naložení a vyložení mobilního domu za pomocí elektrického navijáku, po vlastních kolech. Nedílnou součástí bezpečné přepravy je zajištění domu, ať již na samotném návěsu proti pohybu, tak i veškerého zařízení uvnitř domu jako jsou židle, stolky, dvířka skříní, police atd., které je potřeba ochránit proti poškození, nebo vypadnutí.

Pro úspěšnou přepravu je potřeba dobře zvážit a naplánovat příjezdovou trasu. Překážkami v dopravě mobilního domu se mohou stát např. úzké silnice, mosty s nízkou nosností, úzké mosty, nedostatečná výška podjezdů, ostré zatáčky, aj. Potřeba je důkladně promyslet i způsob umístění mobilního domu na dané místo na vašem pozemku. Samotná operace naložení a vyložení mobilního domu je poměrně náročnou záležitostí a vyžaduje dostatek zkušenosti a praxi.

Pokud se tahač nedostane na pozemek, dům se z tahače spustí po sjezdech díky navijáku a vlastní nápravě domu. Po složení domu z tahače se dům umístí na předem určené místo za pomocí automobilu. K tažení se dá použít silnější terénní automobil, ovšem pro tažení na nezpevněném povrchu je daleko vhodnější traktor.

Northern Trade, s.r.o.


Adresa
Jarošovská 753, 377 01 Jindřichův Hradec

 

Kontakty
Telefon: +420 605 119 000
E-mail: info@northern.cz